ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pok. RA 227, tel: 17 866 12 97, 17 866 14 63

Fotografowie KNF Diafragma z międzynarodowymi nagrodami

Student WSIiZ Przemysław Niepokój-Hepnar zdobył brązowy medal FIAP podczas  4. Bardaf International Exhibition na Słowacji. Medale FIAP to najwyższe wyróżnienia przyznawane przez Międzynarodową Federację sztuki Fotograficznej na międzynarodowych salonach fotografii.
 
Nagrodzone zdjęcie powstało podczas pleneru Koła w Leżajsku. Pan Przemysław komentuje sukces ze skromnością: To mój pierwszy konkurs pod patronatem FIAP. Nie spodziewałem się takiego sukcesu, gdyż zawsze staram się iść przez życie z pokorą. Przede wszystkim, traktuję to wyróżnienie jako motywację do dalszego działania na rzecz propagowania fotografii pośród studentów nasze uczelni. Zdjęcie nigdy nie powstałoby gdyby nie działalność naszego koła.
 
Zwycięski kadr to poruszający portret Chasyda wykonany w trudnych warunkach oświetleniowych. Pan Przemysław wykazał się nie tylko wyjątkowymi umiejętnościami technicznymi, ale przede wszystkim ogromnym wyczuciem decydującego momentu. – komentuje mgr Jakub Ochnio, opiekun Koła Naukowego „Diafragma”. Magister Ochnio na tym samym konkursie zdobył dwa medale salonu – srebrny i brązowy.
 
Przemysław Niepokój-Hepnar to student 1 roku studiów niestacjonarnych dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Jest członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związku Fotografików Słowacji. Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, w tym wiszącą obecnie na WSIiZ Pod słońcem Toskanii. Od kilku lat działa na rzecz środowiska fotograficznego w Krośnie.
 

Fot. Przemysław Niepokój-Hepnar

 

 

 

Serwis kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pok. RA 227, tel: 17 866 12 97, 17 866 14 63