ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pok. RA 227, tel: 17 866 12 97, 17 866 14 63

Stypendium MNiSW dla studenta Dziennikarstwa i komunikacji społecznej

Sukcesy naszych studentów to duma całej Uczelni, kierunku i środowiska studenckiego − cieszą tym bardziej, im większych wyzwań dotyczą. Jednym z nich jest z pewnością znalezienie się na liście stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które podjął, i w roku akademickim 2015/2016 z powodzeniem zrealizował, Przemysław Niepokój-Hepnar, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. 

 

Wyzwanie warte trudu
 
Jak przyznaje laureat, zdobycie stypendium Ministra to trudne zadanie − rywalizacja obejmuje elitę polskich studentów, spośród których większość może poszczycić się imponującymi osiągnięciami naukowymi czy artystycznymi. − W moim przypadku − mówi Przemek − przez kilka miesięcy uczestniczyłem w kilkudziesięciu konkursach fotograficznych, zdobywając praktycznie w każdym jakąś nagrodę czy wyróżnienie. To kosztuje naprawdę dużo energii, trzeba wiedzieć, jakie zdjęcia będą odpowiadały gustom poszczególnym członkom jury. Zdobycie stypendium przypieczętowało przełom w warsztacie fotograficznym naszego studenta, za który uważa początek współpracy z mgr. Jakubem Ochnio, ówczesnym opiekunem Koła Naukowego Fotografii DIAFRAGMA na WSIiZ, fotografem wielokrotnie docenianym przez jury konkursów krajowych i międzynarodowych. 
 
Zawód, pasja czy hobby?
 
Przemek odpowiada jednoznacznie: − Fotografia to przede wszystkim moja obsesja, jestem nią całkowicie pochłonięty. Okazuje się, że talent i zamiłowanie do fotografii płynie mu we krwi − cała jego rodzina jest związana z fotografią. Przemek kontynuuje tradycje zapoczątkowane przez jego dziadka, Władysława, który ponad 70 lat temu zdobył tytuł mistrza fotografii i założył własny zakład fotograficzny. Mimo że, jak przyznaje Przemek, fotograficznego bakcyla złapał dość późno, a świadomym fotografem czuje się od 2 lat, wszystko wskazuje na to, że z sukcesem nadrabia lata spędzone bez aparatu w rękach.
 
Sukces studentów sukcesem Uczelni 
 
Tegorocznym stypendium Ministra, oprócz studenta Dziennikarstwa, zostało nagrodzonych czterech studentów z innych kierunków. Dodatkowo cieszy fakt, że WSIiZ jest jedyną niepubliczną szkołą wyższą z Podkarpacia, której studenci w tym roku otrzymali ministerialne stypendia oraz drugą, wśród uczelni niepublicznych, pod względem liczby wyróżnionych studentów.
 
 
Serwis kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pok. RA 227, tel: 17 866 12 97, 17 866 14 63