ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pok. RA 227, tel: 17 866 12 97, 17 866 14 63

radioeter.fm

http://radioeter.fm/

 
To studenckie radio internetowe funkcjonujące w WSIiZ od lutego 2011 r. Nadaje przez całą dobę z możliwością odbioru przez stu jednoczesnych słuchaczy. Stacja skupia około 40 studentów przy permanentnym naborze osób zainteresowanych współtworzeniem radia.
 
Od poniedziałku do piątku studenci wydają 6 godzin autorskiego programu z gośćmi i nagraniami reporterów. Audycje są prowadzone po polsku i ukraińsku - niekiedy także po angielsku. Ramówka zbudowana jest zarówno z autorskich audycji muzycznych, jak i publicystycznych o określonej tematyce. Na antenie pojawiają się konkursy oraz wywiady, sondy, relacje. Studenci dysponują kartami prasowymi oraz nowoczesnym sprzętem reporterskim. Studio składa się z reżyserki oraz pomieszczenia studyjnego, co umożliwia prowadzenie audycji w obsadzie od 1 (samorealizacja) do 3 osób. Wyposażone jest w profesjonalny sprzęt i oprogramowanie do produkcji programu radiowego. W pomieszczeniu redakcyjnym dodatkowo znajduje się stanowisko montażowe.
 
Radia można też słuchać przez stronę główną WSIiZ. Stacja posiada swój podcast na portalu YouTube. Stacja dysponuje szerokimi możliwościami kontaktu ze słuchaczami; mail, skype, profil facebook, telefon antenowy. Regularnie prowadzone są szkolenia z realizacji programu, obsługi sprzętu reporterskiego i montażu. Radio ma własne, skomponowane specjalnie dla stacji sygnały.
 
Od roku akademickiego 2012/2013 odbywają się spotkania „Klubu radioeter.fm” na scenie Klubu Akademickiego „IQ”. Radio współorganizuje i dokumentuje dźwiękowo szereg studenckich imprez kulturalnych na Uczelni.
 
Serwis kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pok. RA 227, tel: 17 866 12 97, 17 866 14 63